Hayatınız Bağırsaklarınızda Başlar!!!

Hayatınız Bağırsaklarınızda Başlar!!!

Bağırsaklarınızın Aslında Fiziksel Sağlığınızdan Daha Fazlasını Etkileyebileceğini Biliyor muydunuz?

Geçen yıl dünyanın nasıl geçtiği ve genel olarak hayatın ne kadar stresli olabileceğini bildiğimiz düşünüldüğünde, semptomları gözden kaçırmak ve onları “sadece endişeli hissetmek” veya “bugün yorgun hissetmek” olarak görmezden gelmek kolaydır.

Ancak bağırsağınızın aslında sadece fiziksel sağlığınızdan daha fazlasını etkileyebileceğini biliyor muydunuz?

Beyin sisi, endişe veya gün boyunca yeterli enerjiye sahip olamıyorsanız, suçlu aslında sadece yorgun hissetmekten veya izinli bir gün geçirmekten daha fazlası olabilir. Bağırsak sağlığınız genellikle göz ardı edilir, ancak bu inanılmaz derecede hayatidir!

Müşterilerim, dengesizliklerinin ve sorunlarının ne kadarının bağırsaklarında başladığını öğrendiklerinde genellikle şaşırırlar. Düşünürseniz, bağırsaklarınız dış dünyadan iç dünyanıza geçiş kapınızdır. Bu sorunların temel nedenini bulmaya çalışırken, bağırsaklarınızda neler olup bittiğini kontrol etmek başlamak için harika bir yerdir.

Örneğin:

⁠Tiroid sağlığı – hormon dengesizlikleri her zaman bir bağırsak sorununun ardından gelir.

⁠Akne – Zayıf detoks ve sızdıran bağırsak ciltte iltihaplanma ve tahrişe neden olabilir.

⁠Anksiyete – yüksek gram-negatif bakteri seviyeleri, kaygı duygularını artıran LPS veya endotoksinleri serbest bırakır ⁠

⁠Kan Şekeri – Bağırsaktaki belirli bakteriler, yiyeceklerin glisemik tepkisini değiştirerek kan şekeri tepkisini artırıyor veya azaltıyor.

Enerji seviyeleri – Yanlış miktarlardaki yüksek bakteri seviyeleri, besinlerdeki besinleri çalabilir ve enerjiyi etkileyebilir.

Beyin Sisi – Genellikle SIBO veya ince bağırsakta aşırı bakteri üremesi ile görülür

Egzama – ciltte ortaya çıkan bağırsak iltihabı

Bağışıklık sistemi – Bağışıklık modülatörlerimiz bağırsakta bulunur, iltihaplı bir bağırsak bağışıklık sistemimizi zorlayabilir ve yanlış hareket etmemize neden olabilir.

Bunlardan herhangi biriyle mücadele ediyor musunuz? Pek çok insan öyle. Sağlık karmaşıktır ve dengesizliklerin temel nedenine inmek zor olabilir. Bağırsak genellikle başlamak için en iyi yer olarak göz ardı edilir.

Bunun gibi belirtiler bağırsak sağlığınızla bağlantılı olabilir, bu nedenle bu sorunlardan herhangi birinden muzdaripseniz, sorunun buradan kaynaklanması olasıdır, bu nedenle bağırsak sağlığınızı iyileştirmek ve tüm vücudu güçlendirmeye adım atmak çok önemlidir!

İhsan Soytemiz Ph.D.

Bu yazıyı paylaş:

Diğer Blog yazılarımızı okumak ister misin?